Arabeska

Grupa gimnastyczna Arabeska działa od 1999r. Zajęcia wprowadzają radosny nastrój, rozwijają sprawność i podnoszą stan zdrowia oraz rozwijają osobiste zainteresowania.
Uczennice i uczniowie
wykorzystując czas wolny na udział w zajęciach koła gimnastycznego uczą się karności, dyscypliny, zespołowego współdziałania. Nabywają umiejętności posługiwania się przyborem gimnastycznym oraz improwizacji ruchowej według własnych pomysłów.
Dziewczęta przygotowują układy gimnastyczne z zakresu gimnastyki akrobatycznej i taneczno - gimnastyczno - akrobatyczne z przyborem, z zakresu gimnastyki artystycznej. Swoje umiejętności taneczno - akrobatyczne doskonalą również poprzez tworzenie układów cheerleaders do muzyki.
Dziewczęta podczas zajęć rozwijają wrażliwość artystyczną na piękno ruchu i ciała, nabywają zdolności odczuwania i wyrażania ruchem wewnętrznych odczuć i przeżyć. Ćwiczenia w grupie kształtują ich kulturę osobistą, współodpowiedzialność, zdyscyplinowanie.

Słowikowe Nutki

Na zajęciach koła wokalnego stosowane są różne formy aktywności twórczej:
- śpiew wraz  z ćwiczeniami głosu i słuchu,
- gra na instrumentach perkusyjnych,
- muzyczne ćwiczenia improwizacyjne,
- słuchanie muzyki,
- ekspresja ruchowa.

Efektem pracy zespołu są występy dzieci w szkole jak i w środowisku lokalnym oraz udział w konkursach piosenek organizowanych na terenie miasta.

Świetliki

Zespół taneczny powstał i działa przy świetlicy szkolnej od trzech lat jako jedna z form spędzania wolnego czasu.

W skład grupy wchodzą chętne dzieci z klas I - III. Celem zajęć jest  rozwijanie poczucia rytmu, kształtowanie słuchu muzycznego, doskonalenie koordynacji ruchowej, nauka prostych układów choreograficznych oraz współdziałania w grupie. Spotkania zespołu odbywają się systematycznie raz w tygodniu, a w miarę potrzeby częściej.

Świetliki prezentują swoje umiejętności podczas uroczystości szkolnych, przygotowują się również do konkursów międzyszkolnych.

Teatr

- Jak dokonać adaptacji opowiadania do wystawienia na scenie.
- W tym się sprawdzę. Moja funkcja w pracy nad spektaklem.
- Co zrobić, by dobrze wypaść na scenie.
- Jak trafić do publiczności? Projektujemy plakat i afisz.

Wizyty w teatrze, warsztaty, spotkania z aktorami w Teatrze MASKA, poszerzają wiedzę, pozwalają poznać tajniki sceny, aktywizują uczniów, pomagają realizować założenia Zespołu Teatralnego.
Członkowie grupy mają swoje osiągnięcia. W ubiegłym roku szkolnym uczennica z klasy VIc Natalia Weselak zajęła pierwsze miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literacko - Teatralnym "Bohaterowie naszych lektur" organizowanym w Teatrze im. W.Siemaszkowej pod patronatem P.Kuratora.
Grupa od wielu lat organizuje Szkolne Eliminacje Teatralne, a Dzień Teatru staje się świętem wszystkich dzieci. Ponadto zespół uczestniczy w Dniach Osiedla 1000-lecia, prezentując różne inscenizacje.