PROPOZYCJE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 19 W RZESZOWIE
W SPRAWIE ZMNIEJSZENIA WAGI TORNISTRÓW SZKOLNYCH

• Proponujemy przekształcenie podręczników w formę skoroszytu poprzez odcięcie grzbietu książki i zabieranie do szkoły tylko potrzebnych w danym dniu stron podręcznika.
  • Prosimy Rodziców o codzienne przeglądanie zawartości tornistra, pozostawienie tylko niezbędnych materiałów i przyborów szkolnych.
  • Umożliwiamy uczniom pozostawianie obuwia zamiennego w szatni szkolnej.
  • Wychowawcy klas przeprowadzą na lekcjach wychowawczych pogadanki na temat racjonalnego pakowania tornistra szkolnego oraz prawidłowego noszenia tornistra na plecach.
  • Nauczyciele przedmiotów poinformują uczniów, na których zajęciach dzieci nie będą korzystały z podręczników szkolnych (w tym dniu dzieci nie przynoszą książek do szkoły).
  • Prosimy wszystkich uczniów, którzy posiadają podręczniki z ubiegłych lat o przekazanie ich do biblioteki szkolnej.
  • Umożliwiamy uczniom pozostawianie przyborów plastycznych i biurowych w szafkach klasowych.
  • Stwarzamy dzieciom możliwość pozostawania po lekcjach w szkole (w świetlicy szkolnej bądź w bibliotece) w celu odrabiania zadań domowych oraz możliwość pozostawiania książek w szafkach klasowych.
  • Podczas zakupu tornistra prosimy, aby Rodzice zwracali uwagę na jego wagę (wykonanie z lekkich materiałów) lub zakupili tornistry na kółkach.